גישה סמיוטית להשבחת תהליכי הוראה וחינוך -
 Educational Semiotics

בעריכת ד"ר דניאלה זבידה
 Dr. Danielle Zveda

 להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח 
 


The Journal of Cognitive Semiotics- Multidisciplary Journal on Meaning and Mind

.
עיתון ראשון מסוגו זה יוצא לאור משנת 2007זהו עיתון רב תחומי למחקר המשלב שיטות ותיאוריות שפותחו בתחום הקוגניציה עם שיטות ותיאוריות שפותחו בתחום הסמיוטיקה ומדעי הרוח.
מטרת העיתון
היא להגיע לתובנות חדשות בתחום הפרשנות האנושית וביטוייה בפרקטיקות תרבותיות עכשוויות.
חברי המערכת של העיתון  כוללים מומחים לסמיוטיקה, לפסיכולוגיה וכן מומחים למדע הקוגניטיבי מארצות סקנדינביה, ארה"ב וקנדה. (ד.ז.)

הוקם מרכז לסמיוטיקה קוגניטיבית באוניברסיטת Lund בשבדיה


בדף הפתיחה של המרכז לסמיוטיקה קוגניטיבית באונ' לונד בשבדיה, נכתב שהסמיוטיקה הקוגניטיבית מתיימרת להכיל את המסקנות התיאורטיות והאמפיריות הן של המדע הקוגניטיבי והן של הסמיוטיקה, מדע המשמעויות. כמו כן הסמיוטיקה הקוגניטיבית מבקשת לנצל את הרעיונות הנובעים ממדעי הרוח. דף הפתיחה מעודכן לתאריך 31 ינואר 2013 (ד.ז.)
 
 
YouTube- Advertising Semiotics

בסרט הוידאו תוכלו לצפות תחילה ב"שוטים" הבזקיים מהירים על סימני מסרים פרסומיים. לאחר מכן, תמצאו בסרט הוידאו הסבר על תחום הסמיוטיקה. המודל שנבחר כאן הוא המודל האירופאי שהתווה פרדיננד דה סוסיר, (Ferdinand de Saussure (  1857-1913  על מסמן ומסומן.
הסימן עפ"י סוסיר הוא בעל שתי פנים וסוסיר השווה זאת לשני חלקים של דף נייר. המסמן - signifier הלא הוא המילה או הציור או השרטוט או הצילום או הסימן המתמטי או כל סימן אחר שאנחנו רואים או פוגשים והמסומן - signified הוא עפ"י הגדרת דה סוסיר "הצילום המנטלי" שיש לנו בראש על המשמעות של סימן זה, או בקיצור מה אנחנו מבינים כשאנחנו פוגשים סימן כל שהוא. החיבור בין שני אלה הוא חיבור שרירותי עפ"י דה סוסיר.(ד.ז.) 
 כל הזכויות שמורות לד"ר  דניאלה זבידה
לייבסיטי - בניית אתרים